Zdradzona - P.C & Kristin Cast

By 21:32http://www.empik.com/zdradzona-cast-p-c-cast-kristin,prod34420004,ksiazka-p
TYTUŁ: Zdradzona
AUTOR: P.C.Cast & Kristin Cast
WYDAWNICTWO: Książnica

"Najistotniejsze w pięknie jest to, czego nie odda żaden obraz"

,,Zdradzona" jest drugą częścią serii ,,Dom Nocy", której autorkami są matka z córką. Książka jest kontynuacją ,,Naznaczonej" i opowiada o życiu Zoey Redbrid, dziewczyny trafiającej do szkoły dla wampirów. Do książki nie tylko przyciąga ciekawość świata wampirów, gdzie nie są one mrocznymi, ukrywającymi się przed ludźmi stworzeniami, ale i ciekawa okładka i kilka elementów, które wyróżniają tą serię od masy podobnych książek.

Zoey Redbrid zdążyła się już zaaklimatyzować w nowej szkole i nowym świecie. Na całe szczęście miała przy sobie dobrych przyjaciół, którzy mimo, iż nie znają się od wielu lat, to są wobec siebie lojalni i uczciwi. Wydawałoby się, że główna bohaterka wiedzie sielankowe życie. Została przewodniczącą Cór Ciemności, ma chłopaka ( a może dwóch?), będzie piękną nieśmiertelną wampirzycą z cudownymi darami. Jednakże czy takie życie mogłoby trwać wieki? Zdecydowanie nie. Zoey może przekonać się o tym, gdy dobra atmosfera w Domu Nocy zaczyna być bardziej ponura, gdyż dochodzi do licznych tragedii w świecie ludzi... Giną nastolatkowie i Zoey wie, że niebezpieczeństwo grozi także jej przyjaciołom z dawnego życia, którzy nie zostali "naznaczeni" i nie zostaną wampirami. Zoey musi nauczyć się korzystać z swoich darów, by te jej pomagały a nie szkodziły. Życie postawi przed nią wiele prób i decyzji, które mogą wiele zmienić.

,,Zdradzona" to kontynuacja ,,Naznaczonej". Znów możemy znaleźć się w świecie Zoey Redbrid i uczestniczyć w jego dobrych i złych chwilach. Oczywiście nie łudźmy się nadziejami, że postać Zoey nie będzie nas choć raz irytowała. To niemożliwe. Mnie osobiście denerwują jej decyzje i postępowania, za to polubiłam Afrodytę i bliźniaczki. 
Podoba mi się także "szkoła dla młodocianych wampirów" jednak Hogwart jest o wiele lepszy. Gdy czytałam Harrego Pottera nie raz chciałam znaleźć się w tamtym świecie i uczestniczyć w przygodach młodych czarodziejów. Tutaj czytałam po prostu książkę, która wywierała na mnie jakiś wpływ, ale wystarczyło, że zamknęłam książkę, a w raz z tym, zamknęłam cały ten świat. I może lepiej, że nie nie rozmyślałam jakoś szczególnie nad tą książką.
Nie mogę zaprzeczyć, że książkę fajnie i lekko się czytało, ale "oryginalni" styl pisarek czasem powodował u mnie niechęć do dalszego czytania.
Mimo, iż często przy czytaniu książek owych autorek zarzekam się, że nie sięgnę po kontynuacje, ciekawość zawsze bierze górę i tak czy siak chwytam kolejny tom w swoje dłonie :)
           
                                                                                             ~.~
Przygotowania do świąt ruszyły pełną parą! Czas zakupów prezentów, dekorowania domu i sporządzania potrawek. Jutro zabieram się za pieczenie ciasteczek i mam nadzieję, że wyjdą mi równie pyszne jak zawsze wychodzą mojej cioci :D
By wprowadzić się do świątecznego nastroju, puszczę sobie Mariah Carey - All I want for Christmas Is you albo wham - last christmas czy Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone :D
A jak jest u was?

PS. Lepszy Arial czy Times?                                                                                              Christmas Tag 
( za zaproszenie do zabawy dziękuje Lawendzie ;* )

Pytania:

1. Kiedy zaczynasz przygotowania do Bożego Narodzenia?

Przeważnie od początku grudnia czuję świąteczną atmosferę i zaczynam przygotowania. W tym roku jest inaczej. Od soboty mam jakiś stroik na komodzie, część prezentów zamówiona na allegro i głowę zaprzątaną nie świętami, a szkołą do której chodzimy do piątku a w czwartek mamy jeszcze sprawdzian. Tak więc, w tym roku przygotowania zaczynam około tygodnia przed świętami :D

2. Posiadasz kalendarz adwentowy?

Zawsze posiadałam, a odkąd uczęszczam do liceum, posiadam kalendarz szkolny, który jest zapchany aż po same święta :( Jednak uważam, że kalendarz adwentowy to fajna sprawa. Zawsze cieszyłam się, gdy mogłam otworzyć 24 kwadracik z największą czekoladką :D

3. Jakie są Twoje ulubione filmy świąteczne?

Kevin sam w domu - oczywiście :D

4. Czy masz jakieś wesołe wspomnienia świąteczne?

Ogólnie święta wspominam bardzo dobrze :)

5. Jak wygląda Boże Narodzenie w Twoim domu?

Rano wielkie przygotowania aż do samego wieczoru. Później słuchamy kolęd i wyczekujemy z niecierpliwością kolacji. Następnie dzielimy się opłatkami, rozpakowujemy prezenty i zaczynamy wędrówkę po kolejne upominki :D Na koniec idziemy na pasterkę i później do domu :)

6. Co najbardziej lubisz w Świętach Bożego Narodzenia?

Atmosferę świąteczną, prezenty i wolne od szkoły :D

7. Czy masz jakieś tradycje świąteczne?

Tradycją są potrawy, które znajdują się na świątecznym stole tak samo jak, co roku. Nasze wędrówki i pasterka także są już tradycją :)

8. Jakie są Twoje ulubione piosenki świąteczne?

Mariah Carey - All I want for Christmas Is you
wham - last christmas 
 Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone

9. Jaką będziesz mieć choinkę w tym roku?

Sztuczną w czerwonych i złotych kolorach :)

10. Jaki jest twój ulubiony zapach świąteczny?

Zapach potraw świątecznych :D

11. Jaki kolor lampeczek choinkowych lubisz najbardziej?

Kolorowe, choć ogólnie lubię wszystkie lampeczki choinkowe :D

12. Odliczasz dni do świąt?

Tak, choć nie wiem czy bardziej wyczekuje na przerwę od szkoły czy na same święta.

13. Ulubiony zimowy lakier do paznokci?

Niebieski. Podobają mi się paznokcie pomalowane na kolor niebieski z białymi, świątecznymi motywami.

14. Ulubiony zimowy napój?

kakao i herbatka :D

15. Jak wygląda twój pokój podczas okresu świątecznego?

Na komodzie mam postawiony świąteczny stroik, na parapecie: białą, miniaturową choineczkę, a nad łóżkiem girlandę z lampkami w kształcie sopli :)


You Might Also Like

4 komentarze

 1. czytałam "Naznaczoną" i oceniam ją na 'trzy razy nie'; po kolejne tomy nie zamierzam sięgać.

  co do świąt: w domu jest już w miarę posprzątane, a jutro robimy pierogi. nie wiem kiedy, ale na choince muszą się też znaleźć pierniczki, więc też trzeba będzie trochę czasu wygospodarować ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrnęłam do dziewiątego tomu Domu Nocy i najgorzej nie jest, choć czasami styl pisania autorek i zachowanie głównej bohaterki mnie irytuje. Skoro zaszłam już tak daleko w tejże serii, uda mi się dojść do końca. Bo kiedyś Dom Nocy musi się skończyć, racja? ;)
  Bardzo ciekawe odpowiedzi.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Odstrasza mnie ta seria, jeśli już sięgam po młodzieżówki t ostaram się wybierać coś w miarę sensownego, dlatego Dom Nocy odpada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli chodzi o serię Dom Nocy to przede mną "Osaczona", ale przyznam szczerze, że jakoś ciężko przybrać mi się do niej... Ta seria ma zdecydowanie za dużo części.

  OdpowiedzUsuń