Dotyk Julii - Tahereh Mafi

By 14:55Po książkę sięgnęłam tylko dlatego, że nadarzyła się taka okazja. Pożyczyłam ją od kuzynki i nie oczekiwałam zbyt wiele. Zaskoczyłam się, kiedy już po kilku stronach polubiłam tę książkę. Za co łatwo i szybko można ją pokochać?

Zacznijmy od tego, że główną bohaterką jest Julia. Poznajemy ją, kiedy ma siedemnaście lat i jest zamknięta w zakładzie dla obłąkanych. Jej dotyk zabija. Nagle w szpitalu poznaje Adama i szybko odnajduje w nim bratnią duszę. Jednak równie szybko okazuje się także, że jej niezwykłą zdolność chce wykorzystać Komitet Odnowy. Julia nie chce być marionetką w ich rękach, więc buntuje się, a wtedy jest już tylko gorzej.

Autorka zdecydowanie miała świetny pomysł na książkę. Wykreowała niezwykłych bohaterów z głębszymi uczuciami oraz świat, który rządzi się zupełnie innymi prawami. W dodatku autorka ma niezwykły dar pisania i każde słowo zamienia w coś znacznie większego i ważniejszego. Każde zdanie brzmi jak cytat, a każde przemyślenia Julii docierają prosto do serca.

Serdecznie polecam tę serię każdemu, kto ma ochotę zapoznać się z magicznym i oryginalnym piórem Tehereh Mafi.

You Might Also Like

13 komentarze

 1. Przeczytałam 2 tomy tej serii, trzeci mam od roku w domu i nawet zabrałam ją sobie do Niemiec, ale brakuje mi czasu na czytanie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że wkrótce uda ci się zakończyć tę serię :)

   Usuń
 2. Odniosłam wrażenie, czytając tą książę, że właśnie autorka zbyt emocjonalnie i rozwlekle niektóre rzeczy opisywała - niepotrzebnie, Książka lekka i szybko się czytało, ale nie mam ochoty na kontynuację...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szkoda, bo kontynuacja skupia się bardziej na akcji, niż na emocjach :)

   Usuń
 3. Muszę w końcu zabrać się za kolejne tomy ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszym tom jest niezwykły pod względem językowym. W kolejnych dwóch gdzieś to umyka, pojawia się za to akcja i zmiana wewnętrzna Julii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobała mi się ,następna część jest jeszcze lepsza :)

  http://uwielbiamlitery.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Skończyłam swoją przygodę z tą serią na pierwszej części...

  OdpowiedzUsuń