Mroczny Płomień – Alyson Noel

By 18:17


http://www.empik.com/mroczny-plomien-niesmiertelni-4-noel-alyson,p1043853693,ksiazka-p

TYTUŁ: Mroczny Płomień
AUTOR: Alyson Noel
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Dolnośląskie

,,Miłość nigdy nie umiera"
   Każdy z nas ma takie dni, w których popełnia błędy. Dni, które najchętniej wymazalibyśmy z pamięci i sobie i inny... Najgorsze jest jednak to, że wszystko, co zrobiliśmy w życiu wróci do nas w przyszłości.
   Ever Bloom jest taka sama jak my wszyscy. Chce, by było dobrze a wychodzi źle. Tylko nasze problemy są odrobinę mniejsze niż jej. My nie musimy zmagać się z magią, nieśmiertelnością i wszystkimi konsekwencjami z tym związanymi. My nie mamy innych światów, czy wymiarów. A Ever ma...
  Haven dostaje drugą szansę od swojej przyjaciółki, Ever, i może dalej żyć, tym razem jako nieśmiertelna. Otrzymuje nie tylko życie wieczne, ale i siłę, urodę i pewność siebie. Świat leży u jej stóp i wcale już nie jest zdesperowaną dziewczyną, która szuka swojego ,,ja". Wydawałoby się, że taki przebieg zdarzeń wcale nie jest zły. Obie przyjaciółki mogłyby żyć razem w zgodzie przez wieki, tyle, że jest jeden problem, a tym problemem jest Ever. Dziewczyna ratuje przyjaciółkę, ale najważniejszą dla niej rzeczą tym razem jest odzyskanie antidotum, bądź zerwanie zaklęcia, dzięki któremu nie musiałaby używać bariery ochronnej razem z Damenem. By osiągnąć ten cel Ever ma dwie opcje: pierwsza – uzyskanie antidotum od chłopaka Haven, Romano, który jest zły, przebiegły i z pewnością nie odda go ot tak, druga opcja – spróbowanie magii, która jest mniej mroczna i niebezpieczna jak Romano... Ale czy tak jest rzeczywiście?
   Świat Ever staje do góry nogami, ale ona uparcie chce zdobyć lekarstwo i żyć wiecznie z ukochanym. Ryzykuje wszystko, by zdobyć cel. Wystawia miłość na próbę... Stawia wszystkie karty na ławę, dla jednej rzeczy...

   ,,Mroczny Płomień" jest ciekawą książką, która potrafi wciągnąć do swojego świata, być mogła zatracić się w nim na wiele jesiennych godzin. Sama zabrałam się za jej czytanie, dlatego że czytałam jej poprzednie części, które mnie urzekły :) ,,Mroczny Płomień" nie jest od nich lepszy. Jest dużo akcji, ponieważ główna bohaterka stwarza sama sobie wiele problemów ( przez, co strasznie działa na nerwy czytającym ), ale poza tym, uważam, że jest napisana na podobnym poziomie jak jej poprzednie części.
  Polecam książkę na nudne, jesienne wieczory ( o ile nie spędzacie ich z podręcznikiem w ręku tak jak robię to ja ).

5/6

                                                                      ~.~
Recenzja miała być wcześniej, ale natłok nauki mnie przerasta i mimo, że mam ogromne chęci sięgnięcia po książkę i zatracenia się w innym świecie, to niestety nie mogę sobie na to pozwolić. Szczególnie, gdy pierwszy semestr dobiega końca, a moje oceny nie są najlepsze. Mam nadzieję, że u was jest lepiej i jakoś dajecie sobie radę :) Dziękujemy za komentarze ;*

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Nie lubię jak głowny bohater mnie denerwuje. Zawsze mam ochotę przez to odłożyć książkę. Są tacy, co denerwują pozytywnie i wtedy chętnie czytam, ale tu raczej nie jest to pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś miałam wielką ochotę na tę serię. Ostatnio jednak mój zapał nieco osłabł.
  Na moim blogu zaprosiłam Ciebie do pewnej zabawy: http://chasm-czyta.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna recenzja :) czy książka dla mnie? tego nie wiem... nie przepadam za fantastyką, ale kto wie? może kiedyś spróbuję się przekonać? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo zachęciłaś mnie tą recenzją. :) Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej pozycji, a teraz mam wielką ochotę sięgnąć!
  Serdecznie pozdrawiam, dodaję do obserwowanych i zapraszam do mnie. :)

  OdpowiedzUsuń