Mroczne serce. Przeznaczeni - Lee Monroe

By 18:56http://www.empik.com/mroczne-serce-przeznaczeni-monroe-lee,prod61070347,ksiazka-p

TYTUŁ: Mroczne serce. Przeznaczeni

AUTOR: Monroe Lee
WYDAWNICTWO: MAK Verlag

"Czasami życie jest zbyt skomplikowane, by dochowywać obietnic."

,,Mroczne serce. Przeznaczeni" to jedna z licznych książek o tematyce fantasty. Oczywiście cała fabuła kręci się wokół takich istot jak wilkołaki i mało czym różni się od podobnych jej książek. Z całą pewnością zachęciła mnie do niej okładka. Jest ciekawa i z pewnością nie można przejść obok książki obojętnie, nawet nie próbując zerknąć na tył okładki, by przeczytać zapowiedź książki. 

Jane Jonas to zwyczajna szesnastolatka, która miewa niepokojące sny. Pojawia się w nich tajemniczy chłopak, który wyznaje jej, że są sobie przeznaczeni. A wszystko to zaczęło się po skończeniu szesnastu lat przez Jane. To wtedy jej świat wywrócił się do góry nogami, mimo, iż może się zdawać, że to tylko zwykłe sny... Ale czy te sny będą tkwić w jej głowie wieczność? Czy to jest jej bujna wyobraźnia, która zaczęła kształtować się po urodzinach? Nie. To dziedzictwo  które dziewczyna otrzymała w dniu narodzin. Przekleństwo, które ujawnia się po skończeniu określonego wieku i nie zatrzymuje się tylko na snach... Owe "przekleństwo" otwiera dziewczynie drzwi do zupełnie innego świata. Mrocznego, w którym pełno jest nadprzyrodzonych istot. Jednak Jane on nie przekonuje na tyle, by chciała w nim zostać do końca swych dni, ponieważ "na ziemi" w jej ludzkim życiu, zaprzyjaźnia się z kolejnym tajemniczym chłopakiem, który ją bardziej fascynuje i przyciąga, niż chłopak z snów, który pochodzi z "tego drugiego świata". Jonas musi wybrać, który świat wybiera: ludzki z przystojnym blondynem czy nadprzyrodzony z wilkołakiem?

,,Mroczne serce. Przeznaczeni" to dość ciekawa książka opowiadająca życie nastolatki i dwa światy. Dziewczyna stoi na granicy miedzy nimi, a wszystko przez historię jej rodziny, której tajemnica łączy całą fabułę książki i wiele wyjaśnia.
Ten "drugi świat" jest czymś w rodzaju Hogwartu, gdzie można przenieść się z zwykłego, ludzkiego świata do miejsca przepełnionego wilkołakami, czarownicami czy innymi stworzeniami. Niektóre elementy książki są podobne do książek o tej tematyce, jednak teraz stworzenie czegoś zupełnie nowego i oryginalnego wśród stosu książek o nadprzyrodzonych stworzeniach, których w tych czasach jest pełno, jest po prostu trudne. Autorka jednak dodała coś od siebie i czytając książkę ciężko jest myśleć: ,,to już było". 
Książka wciąga i wywołuje w nas różne emocje. Można ją czytać jednym tchem, szczególnie, gdy akacja się rozpędza.
Świat Jane Jonas tak mnie wciągnął, że teraz poluje już na drugą część, by znów móc do niego powrócić :)

Pewnie to zasługa autorki i jej dobrego stylu pisania. Dla mnie był nie do zarzucenia, chociaż jak na razie dla mnie góruje styl J.K. Rowling i Stephenie Meyer ( pewnie jeszcze się to zmieni. Mało jeszcze czytałam :D ).
Polecam książkę na długie wieczory i nudę! :D

                                                                            ~.~
Przepraszam za marną recenzje pisaną na szybko. Mój mózg dzieli się na dwie połówki: szkoła i zajęcia pozaszkolne. Niestety szkoła zwycięża i robiąc cokolwiek innego myślę o niej jak tu przebrnąć końcówkę pierwszego semestru i nie zniszczyć ocen?
Zaniedbanie waszych blogów też zrzucam na szkołę. To wszystko jej wina! :D Dzisiaj postaram się wszystko nadrabiać. Tak więc, wybaczcie to małe zaniedbanie :)
Miłego wieczoru! ;*

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Recenzja wcale nie marna :) jednak książka raczej nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja jest okej ;) Nic jej nie brakuje ^^ "Mroczne serce. Przeznaczeni" czytałam jakiś czas temu i ledwie ją pamiętam, ale nie powaliła mnie na kolana. Może druga część będzie lepsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna recenzja, chciałabym przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety przez szkołe mam podoobnie :)
  Co do książki to wyddaje mii się dość o infantylniej tematyce .
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  booksloovers13xd.blogspot.com - o książkach
  moviesloovers.blogspot.com - o filmach

  OdpowiedzUsuń
 5. Nominowałam Cię do zabawy Christmas TAG!
  Zobacz u mnie na blogu, pozdrawiam.;))

  biblioteczka-moli-ksiazkowych.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nominowałam Cię do nowej zabawy, zapraszam: http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.com/2012/12/christmas-tag.html :))

  OdpowiedzUsuń
 7. Aj, aj, tu Jill z Zaczarowane-Szablony, wybacz, przy tym szablonie tło jest źle wstawione i się psuję i dlatego zawsze, jak ktoś go pobiera, to mu ręcznie je wstawiam. Przepraszam za kłopot, w tym przypadku nie da się tego inaczej zrobić.
  Jeśli chcesz, to napisz na 10624217, zrobię Ci to od ręki ; ]

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmmm... UJ
  Nie zafajnie zmieniłaś tło
  http://niebieskoka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślałam, że mam już dość tematyki fantasy, jednak po przeczytaniu twojej recenzji nabrałam wielkiej ochoty na przeczytanie "Mrocznego serca" :)
  P.s. Piękny szablon!

  OdpowiedzUsuń
 10. po przeczytaniu treści fabuły wydaje mi się, że jest ona dosyć stereotypowa i niezbyt oryginalna.. ale faktem jest to, że "Zmierzch" też zaliczymy do obu kategorii - a jednak bardzo mi się podobał; więc może sięgnę po "Mroczne serce - Przeznaczeni" :)

  PS. Widzę, że też dopiero zaczynasz - może obserwacja za obserwację? ;) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń