Aura - Alyson Noel

By 19:55http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/beletrystyka-dla-mlodziezy-12/aura-riley-bloom-1_65,6176,6119.html
TYTUŁ: Aura
AUTOR: Alyson Noel
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo Dolnośląskie

„Czasami trzeba działać samodzielnie. Czasami trzeba zrobić to, co w głębi duszy uważamy za słuszne."
  ,,Aura" jest pierwszą częścią nowej serii autorki bestsellerowego cyklu ,,Nieśmiertelni". Książka przedstawia świat poznanej w ,,Nieśmiertelnych" siostry Ever Bloom, Riley, która w wieku dwunastu lat umiera i staje się duchem. Noel bardzo dobrze poradziła sobie z książkami dla młodzieży tworząc dla nich świat ,,Ever", a jak poradziła sobie z książką przeznaczoną dla młodszych nastolatek?

  Riley Bloom mając dwanaście lat uległa wypadkowi samochodowemu, przez który musiała opuścić ziemię i siostrę Ever - znaną wszystkim z cyklu ,,Nieśmiertelni". Dziewczyna już nigdy nie będzie taka jak kiedyś. Już nigdy nie będzie zwykłą nastolatką. Nigdy nie dorośnie ( pod względem fizycznym ). Ale czasu nie można cofnąć i Riley jest zmuszona do zadomowienia się w nowym, zupełnie innym świecie. Jest z nią jej rodzina, ale w pośmiertnym świecie każdy ma swój cel, do którego dąży i swoją drogą. Dwunastolatka jej jeszcze nie ma i w odnalezieniu swojej drogi pomaga jej Maślanka - pies dziewczyny, która nie będzie wiodła spokojnego pośmiertnego życia tak jak większość duchów. Riley otrzymuje zadanie do wykonania i staje się Łowcą Dusz. Jej zadanie jest bardzo trudne, gdyż już wielu śmiałków na nim poległo. Dziewczyna nie tylko musi sobie z nim poradzić, ale musi też znaleźć swój nowy cel i zaakceptować to kim teraz jest.

  Do książki jak magnes przyciąga jest wspaniała okładka, ale nie tylko ona była główną sprawczynią mojej chęci przeczytania tej książki. Głównie przeważała ciekawość. Tkwię w serii ,,Nieśmiertelni" Alyson Noel, która miewa swoje dobre i złe momenty, ale często jest więcej plusów niż minusów i owa autorka ma miejsce na liście moich ulubionych pisarzy. Dlatego też ,,Aura" musiała trafić w moje ręce  Może dlatego, by sprawdzić, czy autorka radzi sobie z pisaniem innego świata? A może dlatego, by sprawdzić co tam słychać u Riley Bloom, którą dość polubiłam? W każdym bądź razie, książka jest już przeczytana i jestem zadowolona.
Jest to magiczna opowieść o świecie duchów, który potrafi zaciekawić, napisana lekkim piórem, idealna dla dzisiejszych młodszych nastolatków, którzy nie chętnie sięgają po książki.
Ale ,,Aura" nie tylko ich pochłonie, wciągnie w swój świat i utkwi w pamięci może i na dłużej, ,,Aura" jest książką idealną dla każdego, kto szuka czegoś lekkiego i relaksującego. Nikt nas w tej książce nie będzie denerwował swoim głupim zachowaniem, nie poplączemy się w natłoku akcji, ani w połapaniu się w ogromie bohaterów, czy innych stworzeń.

  Styl autorki został idealnie przekształcony na coś dla "tych młodszych". Jest lekki, przyjemny i nie sprawia żadnych trudności. Świat wykreowany przez Alyson Noel jest doskonale czytelny i bez trudu możemy go sobie wyobrazić. To samo tyczy się bohaterów, których nie ma zbyt wielu. Autorka bardzo dobrze poradziła sobie z nowym zadaniem. Idealnie się spisała, za co ma kolejny plus u mnie. Polecam ją wszystkim!

                                                                              ~.~

  ,,Aura" już za mną. Pewnie jeszcze do niej wrócę, bo mimo, iż recenzja już napisana, ja dalej myślę o tej książce i świecie dwunastoletniej Riley.
Czytał już ktoś tą książkę? A może macie w planach ją przeczytać?

                                                                            ~.~
  Ale z Nas okropne wnuczki. Dzień Babci był i coś dla babci na blogu się pojawiło, a co z Dniem Dziadka? No właśnie... Pomińmy szczegół, że było to już dość dawno, ale na podziękowania nigdy nie jest za późno. No więc... Drogi Dziadku... Chcemy Ci podziękować za wspieranie nas. Nigdy nie zapomnimy o tym, że o cokolwiek Cię poprosimy, ty zawsze spełnisz nasze życzenia. Twoje i babci wsparcie jest naprawdę nieocenione! Dziękujemy Ci za to, że jesteś i zawsze nam pomagasz i nas wspierasz :)

                                                                          ~.~
  Za możliwość przeczytania książki dziękuje wydawnictwu:


You Might Also Like

17 komentarze

 1. Muszę powiedzieć, że mnie zaciekawiłaś ;) Nie słyszałam w sumie wcześniej o tej książce, ale wezmę ją pod uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz widzę tę książkę i szczerze zapowiada się fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Recenzja ciekawa, więc może się skuszę. :))

  OdpowiedzUsuń
 4. jakiś czas temu myślałam o książce, ale zapominałam, jakoś nie całkiem byłam do niej przekonana, chociaż jak dla ciebie jest na plus to ja nadal jestem niezdecydowana - może kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam szczerze, że podoba mi się pomysł autorki, by pociągnąć losy bohaterki poznanej w innej swojej serii. Żadnej z nich nie czytałam, ale lubię poznawać nowe lektury, więc... może wezmę ją pod uwagę ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 6. z dzieł autorki czytałam tylko "Ever", która nie podobała mi się aż tak, by czytać książkę o wątku w bok. szczerze mówiąc nie mam nawet ochoty na tom drugi.;3

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka za mną i mam podobne wrazenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze, ale zaciekawiła mnie recenzja. Lubię jak ksiązka zostaje w głowie po jej zamknięciu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem dlaczego, ale nie mam zacięcia do tej książki, jednak może uda mi się przełamać opory i ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam w planach, jednak nie jestem przekonana do pisania w stylu "dla tych młodszych"... Więc poważnie się zastanowię;)

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo lubię Ever ;) Może na tę pozycję też się skuszę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie przepadam za autorką, przeczytałam tylko Ever i nie uwiódł mnie żaden z bohaterów...

  OdpowiedzUsuń
 13. "Ever" to mocno przeciętna książka, więc nie wiem czy sięgnę po "Aurę"...

  OdpowiedzUsuń
 14. Zaczęłam czytać "Ever" ale szczerze powiedzawszy strasznie mnie męczy. Nie mogę się doczekać, żeby skończyć. Mam odrazę do tej autorki, więc na pewno nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Aż sama się dziwię, że nie słyszałam wcześniej o tej książce :) poszukam jej, bo bardzo chcę ja przeczytać przez ciebie :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Z "Nieśmiertelnych" do tej pory przeczytałam tylko "Ever", ale i mnie zaciekawiło pośmiertne życie Riley, więc chętnie sięgnęłabym po "Aurę" :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jestem po jej lekturze i na mnie książka nie wywarła wielkiego wrażenia.

  OdpowiedzUsuń