Kuszona - P.C. CAST + KRISTIN CAST

By 19:20

Kuszona - Kristin Cast
źródło okładki: http://www.empik.com/kuszona-cast-p-c-cast-kristin,prod61081973,ksiazka-p


OPIS


Wydawałoby się, że po wygnaniu z Tulsy Kalony i Neferet spokój powraca do Domu Nocy. Kiedy Zoey i jej przystojny wojownik Stark dochodzą do siebie po bliskim spotkaniu ze śmiercią, adepci próbują otrząsnąć się z terroru Neferet. Zoey doświadcza jednak poczucia niepokojącej, niezwykłej więzi z A-yą, dziewczyną stworzoną przed wiekami, by uwieść Kalonę. Tymczasem Stevie Rae, obdarzona teraz dodatkowymi mocami, ma przed przyjaciółką tajemnice. Mroczne sekrety zagrażają nie tylko ich przyjaźni, ale i całemu Domowi Nocy.
źródło opisu: Wydawnictwo Książnica, 2011

RECENZJAOstatnio zastanawiałam się, dlaczego sięgam po kolejne części serii „Dom Nocy”. Przede wszystkim uwielbiam okładki, a najbardziej te wzory na matowym tle. Następnie intrygują tytuły, które zawsze określają dziewczynę (pewnie Zoey). Poza okładką, gdy już zajrzymy do środka możemy nieźle się zaskoczyć, patrząc na te wulgarne zwroty i słowa. Z czasem wszystko staje się już nudne. Czy można się zaskoczyć czytając Kuszoną?

Bardzo trudno jest opisać fabułę bez zdradzania szczegółów, więc powiem tylko, że Zoey wciąż ma problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Chodzi mi tu nie tylko o Kalonę, Neferet itd., ale i o jej problemy z chłopakami. Na całą górę problemów spada również Stevie Rae, która ukrywa mroczne sekrety. Czy przez to narazi na niebezpieczeństwo swoich przyjaciół i cały Dom Nocy?

Plusy i minusy jak w każdej książce. Właściwie recenzowanie każdego tomu z osoba coraz bardziej wydaje mi się głupie ze względu na ich wielkie podobieństwo, jednakże zaryzykuję i tym razem postaram się napisać coś jeszcze. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że schemat jest ten co zawsze, o którym wspomniałam przy opisie fabuły. Ciekawym dodatkiem staje się Stevie Rae i jej tajemnice. No i nie będę gorsza i powiem, że Stark jest słodki. Oprócz tego cieszę się nawet, że wątek miłosny przybiera trochę inną formę.

Tak jak już wcześniej wspominałam; „Dom Nocy” to seria dla osób mało wymagających, jednakże muszę powiedzieć, że mimo iż cel nie został do końca osiągnięty widzę znaczną poprawę. Opisy i dialogi już tak bardzo mi nie przeszkadzały. ,,Kuszona'' to wciąż niezbyt ambitny utwór, ale zdecydowanie warty przeczytania, jeśli czytało się poprzednie części. Wciąż możecie się trochę zdenerwować na Zoey, ale raczej miło spędzicie czas nad lekturą.


***
Chciałam tylko pochwalić się wam naszym przewspaniałym stosikiem Za książki dziękujemy wydawnictwu PUBLICAT :)


You Might Also Like

8 komentarze

 1. Stosik świetny, pierwsza książka jakaś wielka z porównaniu z resztą sie wydaje :P Na tej części Domu Nocy skończyłam go czytać :P

  OdpowiedzUsuń
 2. już nawet nie wiem, o co chodzi w streszczeniu fabuły; w tym jednym nieszczęsnym tomie który przeczytałam było za mało osón (chociaż może to i dobrze, był krótszy) nawet nie wiem, kim jest Kalona ;P

  świetny stos! zazdroszczę "W otchłani" i "Demony - pokusa" :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta część była słaba, ale dałam szansę kolejnym. ostatecznie zatrzymałam się na Przebudzonej i już kończę walkę z tą serią... Ale Steavie Rae wątek polubiłam, jedyny, który polubiłam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Od Domu Nocy trzymam się z daleka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tej serii i nie wiem czy mam ochotę poznać. A stosik masz śliczniusi! Zdobyłam ostatnio W otchłani i teraz czeka sobie na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tę serię, dlatego z miłą chęcią przeczytam ,,Kuszoną''.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę stosiku! Ja dopiero zabieram się za Dom Nocy :)

  OdpowiedzUsuń