Ronaldo - Luca Caioli

By 13:49http://www.empik.com/ronaldo-obsesja-doskonalosci-caioli-luca,p1046111400,ksiazka-p

TYTUł: Ronaldo - obsesja doskonałości
AUTOR: Luca Caioli
WYDAWNICWTO: SQN

,,Jestem osobą, która zawsze mówi to, co myśli. Mówię prawdę, a to, być może, niektórym się nie podoba."

  Czasem warto kogoś bardziej poznać, zanim zaczniemy się na jego temat wypowiadać. Warto też poznać życie ludzi, którzy byli kiedyś tacy jak my.  Luca Caioli daje nam taką możliwość. Ten włoski dziennikarz sportowy napisał biografię m.in. Ronaldinho, Fernando Torresa, Zinedine'a Zidane'a, Messiego i naszego dzisiejszego bohatera - Cristiano Ronaldo.

  5 lutego 1985 roku na Maderze, w ubogiej rodzinie, na świat przyszedł chłopiec, którego nazwano Cristiano Ronaldo dos Santosa Aveiro. Chłopak niby na pozór niczym się nie wyróżniający, który miał przed sobą przyszłość taką jaką mają normalni ludzie, został obdarzony darem, który zmienił wszystko... Cristiano urodził się z darem, który sprawił, że stał się świetnym piłkarzem. Bo niby, co innego mogło pomóc biednemu dziecku wyjść z swoich rodzinnych stron i zacząć spełniać swoje marzenia. Takich jak on jest miliony, a jednak to jemu się udało, dlaczego? Bo ma w sobie talent do grania, jest pracowity i wiecznie dąży do doskonałości? Tak, właśnie jego osobowość i silna wola pozwoliła stać się kimś więcej niż przeciętnym mieszkańcem Madery. A jak to zrobił i ile go kosztowało? Tego dowiecie się czytając książkę Luca Caioli ,,Ronaldo - obsesja doskonałości".

  Od jakiegoś czasu zaczęłam bardziej interesować się piłką nożną. Zaczęłam oglądać mecze i kibicować poszczególnym klubom. Przyglądałam się piłkarzom, a głównie Cristiano Ronaldo, o którym już słyszałam dużo wcześniej. Spodobało mi się to jak gra, jaką pracę i siłę w to wkłada. Ciekawiła mnie jego historia, chciałam o nim wiedzieć coś więcej niż to, co piszą na Wikipedii. Ciekawiło mnie jak do tego wszystkiego doszedł, kim był, kim jest... Na całe szczęście w nowej szkole trafiłam na koleżankę, która również kibicuje tym samym klubom, co ja. Obie podziwiamy Cr7, a jakoś, że koleżanka kupiła sobie o nim książkę, to pożyczyła mi ją.
Jeszcze nigdy wcześniej nie czytałam biografii, ale teraz już zacznę.
Caioli odwalił kawał dobrej roboty. Pokazał nam wiat Cristiano Ronaldo od tego jak się to wszystko zaczęło, do dzisiejszych czasów. Nie pisze tylko o jego poczynaniach piłkarskich, ale także o jego życiu prywatnym, co sprawia, że książka stawała się jeszcze bardziej ciekawa. Pojawia się tam wiele interesujących tematów. Możemy dowiedzieć się skąd wzięło się to porównywanie; ,,Ronaldo vs. Messi?", co ja uważam za totalną głupotę.

  Styl autora jest lekki i przyjemny w czytaniu. Caioli umieszcza w swoim tekście wypowiedzi Cristiano z wywiadów, bądź innych wypowiedzi na jego temat. Jeżeli ktoś jest ciekawy życia słynnego piłkarza, to ta książka to idealny wybór.

  Zanim zaczniesz wyzywać Cristiano Ronaldo od tępaków, na-żelowanych frajerów, idiotę z wysokim ego, kiepskiego piłkarza, zastanów się dwa razy i lepiej trochę o nim poczytaj, bo jest to wielki piłkarz, dzięki któremu nauczyłam się, że nie ważne jest skąd pochodzisz i ile masz pieniędzy, ważne jest to by sięgać swoich marzeń i dążyć do ich spełnienia za wszelką cenę. Bo marzenia się spełniają, tylko musimy tego naprawdę chcieć ;)

                                                                        ~.~
  No więc w końcu na blogu pojawiło się "coś innego". Taka mała odskocznia od tych książek, które normalnie czytam. Mała i krótka, bo właśnie zabieram się za czytanie ,, Miasto popiołów" C. Clare z cichą nadzieją, że ( uwaga! kto nie czytał pierwszej części: ,,Miasto kości" niech pominie ten fragment, bo to mu zniszczy całą niespodziankę! :D ) Jace nie jest bratem Clary. Koleżanka milczy jak zaklęta i nie chce wyjawić mi tego sekretu, by nie "zniszczyć" mi czytania. Mam nadzieję, że to będzie mile spędzony czas z Nocnymi Łowcami ;)
Jest tu może jeszcze ktoś kto interesuje się piłką nożną? :)

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Czytałam tę książkę przy okazji szału EURO i miło ją wspominam :). Ronaldo to świetny człowiek, wbrew wszystkim plotkom.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesuję się piłką nożną od czasu kiedy byłam w podstawówce i tę pozycję muszę przeczytać.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesuję się piłką nożną od czasu kiedy byłam w podstawówce i tę pozycję muszę przeczytać.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię Ronaldo, więc chętnie przeczytałabym <3

  OdpowiedzUsuń