Niezgodna - Veronica Roth

By 16:14"Niezgodna "
Na samym początku chcę zaznaczyć, że najpierw przeczytałam wszystkie części "Niezgodnej", a dopiero potem oglądałam film, który - jak się okazało - odbiega od książki i to dosyć mocno, ale sam film oceniam na dość dobrze. Jeśli macie ochotę zobaczyć pierw film, to śmiało, tylko ,że nie jest on "bogaty" w informacje z książki, więc można czasem czegoś nie załapać.

***
Książka ,,Niezgodna" opowiada o 16 letniej Beatrice, która  odeszła od frakcji Altruistów  i zostawiła swoją rodzinę by zostać "Tris" nieustraszoną . Dziewczyna po przejściu ceremonii wyboru musiała nauczyć się, jak pokonać swoje lęki i poradzić sobie z rywalami, którzy chcieli pozbyć się jej za wszelką cenę. W nowym życiu dziewczyny pojawia się "Cztery", który jest jej instruktorem do czasu zakończenia szkolenia. Tris zależy na nim,  ponieważ wie, że ona też jest dla niego ważna.
Ale czy po wybuchu wojny, Tris i Cztery będą mieli szansę na miłość ?

***
A więc ,,Niezgodna" to bardzo interesująca, zagadkowa i romantyczna książka. Ciężko jest mi ocenić pierwszą część po przeczytaniu całości, która na samym końcu trochę mnie rozczarowała, ale wracając: książkę tą czyta się bardzo szybko, nie nudzi w żadnym stopniu, wręcz przeciwnie: pobudza wyobraźnie i chęć przeżywania podobnych przygód. Romans pomiędzy Tris a jej instruktorem rozkwita, co wprowadza pozytywny nastrój i nadzieję na lepszą przyszłość.
Niestety w prawie każdej książce musi być coś, co zniszczy spokój i harmonię. Mianowicie pomiędzy frakcjami - altruizmem a nieustraszonością - wybucha wojna, która
ma szansę rozdzielić zakochanych, ale główni bohaterowie nie poddają się  tak łatwo i poświęcą wszystko by uratować niewinnych, nawet jeśli sami na tym ucierpią .
***

Bardzo polubiłam tę serię i ciężko było mi się z nią rozstać, dlatego mogę ją polecić z czystym sumieniem :D
- Julia

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Pierwszy tom za mną, drugi w planach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że też jesteś tą serią zachwycona :)

   Usuń
 2. Książka bardzo mi się podoba, film tak samo. Również polecam ;)

  OdpowiedzUsuń