Eleonora i Park - Rainbow Rowell

By 15:34


źródło: empik.com

Czasami w życiu potrzebujemy książek, które nie wyciągną nas z rzeczywistości i nie wrzucą nas w wir niesamowitych i nierealnych zdarzeń, a wręcz przeciwnie - ukażą świat takim, jakim jest. Czarno-białym, matowym, skomplikowanym, pozbawionym głębszych uczuć i uniesień. Ukazują świat, w którym my żyjemy i ludzi, którymi moglibyśmy być.

Eleonora na pewno nie jest jedną z tych nastolatek, które wolą polegać na innych, niż na samym sobie. Jest silna, samodzielna, wie, kiedy może się odezwać, a kiedy nie. Park za to jest nieśmiały i całkowicie podporządkowuje się światu i innym ludziom. Nie chce się rzucać w oczy, więc od razu zauważa dziewczynę, która ubiera się w dziwaczny, krzykliwy sposób i na domiar wszystkiego siada obok niego w autobusie. To właśnie wspólne podróże autobusem łączą nastolatków i dają początek niezwykłej historii.

Można by było pomyśleć, że jest to jedna z wielu książek z gatunku Young Adult, ale wcale tak nie jest. Książka przedstawia wyjątkową na swój sposób historię o miłości i młodości z momentami słodko-gorzkimi. Nie ma w niej za dużo słodzenia - jest szczera prawda o zawiłościach życia nawet w tak młodym wieku.

Autorka bardzo dobrze i dokładnie wykreowała postacie, ukazując nam ich historie, motywy oraz jednocześnie sprawiając, że możemy się z nimi utożsamić i zobaczyć w życiach bohaterów swoje życie.

Rainbow Rowell spisała się naprawdę świetnie. Z czystym sercem polecam tę specyficzną książkę usadzoną w latach 80. Powinna spodobać się nie tylko nastolatką, ale także osobą, którym bliskie są klimaty ukazane w książce.

Wkrótce:
,,Dotyk Julii''
,,Sekret Julii''
,,Dar Julii''
,,Niezbędnik obserwatorów gwiazd''
,,Charlie''
,,Zbuntowana''

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Książkę mam już na liście czytelniczej. Szkoda, że okładka niczym nie kusi :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam! Strasznie mi się podobała <3

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem bardzo, bardzo ciekawa tej książki.
  nie mogę się doczekać kiedy po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam podobne książki, do tego obsadzenie akcji niezwykle oryginalne, jednak wciąż zastanawiam się nad zakupem. ;) Może...

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń