Ujawniona P.C Cast + Kristin Cast

By 21:25


Po przeczytaniu wszystkich poprzednich części cyklu ,,Dom Nocy'' nie pozostało mi nic innego jak sięgnąć po kolejną część pt. ,,Ujawniona''. Po tej części spodziewałam się wiele. W końcu jest to już 11 tom. Czy spełniła moje oczekiwania?

Po raz kolejny zostajemy wplątani w ciężkie i pełne dylematów życie Zoey. Po pierwsze, Dom Nocy zostaje oskarżony o zabójstwo człowieka i wszczęte zostało śledztwo. Po drugie, Neferet wróciła, a wraz z nią kolejne nieszczęścia. Po trzecie, Zoey zaczyna szaleć za sprawą starej magii. No i na koniec, główna bohaterka ma oczywiście problemy z chłopakami. Z jednej strony ma ukochanego wojownika a z drugiej Auroxa, który ma duszę Heatha.

Po długiej przerwie wróciłam do tego cyklu i szczerze nie pamiętałam zbyt wiele z poprzednich tomów. Wiedziałam jednak, że do tej pory nie podobał mi się za bardzo język, słownictwo i ogólne opisy. Po prostu książki były napisane w bardzo prosty sposób, przypominający amatorski. Niestety pod tym względem nic się nie zmieniło.

Co do fabuły, to można dostrzec, że autorkom zaczyna brakować pomysłów. Nie które wątki nie są już tak ciekawe jak na początku serii. Przede wszystkim chodzi mi o wątek miłosny i wieczne rozterki Zoey. Na początku akcja brnie dość miarowym tempem, ale już pod koniec pędzi niemiłosiernie do ostatniej strony. Zdecydowanie jest to duży plus tej książki. Samo zakończenie jest zaskakujące i bardzo dobre, pomimo niektórych niedoskonałości i niedociągnięć.

Podsumowując, autorki zdecydowanie miały dobry pomysł na początek finału. Muszę przyznać szczerze, że jestem zaintrygowana i nie mogę już się doczekać kolejnej części. Moim zdaniem, ta część jest dobra, ale lekko przesadzona. Mam jednak nadzieję, że finał będzie bez jakichkolwiek wad i zaskoczy nas wszystkich nie tylko niezwykłą fabułą, ale i polepszonym językiem.

Za książkę dziękujemy:

Współpraca

Wkrótce:
,,Dotyk Julii''
,,Sekret Julii''
,,Dar Julii''
,,Charlie''
,,Zbuntowana''
,,Zamek i Klucz''
,,Krew na śniegu'' (przedpremierowo)

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Tej serii nie znam w ogóle, chociaż jedna część stoi na mojej półce :D

    OdpowiedzUsuń