Krew na śniegu (przedpremierowo) - Jo Nesbo

By 20:19Po przeczytaniu ,,Syna'' polubiłam kryminały, a w szczególności autorstwa Jo Nesbo. Jego styl jest dość specyficzny jak na kryminały, a książki cieszą się niezwykłą popularnością. Co jest tak niezwykłego w jego dziełach?

Przede wszystkim przedstawienie bohaterów. Zawsze stara się ich pokazać w niesamowicie szczegółowy sposób. Poznajemy ich historię, sposób życia, motywy, charakter, słabości. Jego bohaterzy są ciekawi, niejednoznaczni i zdecydowanie wzbudzają sympatię, pomimo ich złych czynów.

Fabuła tej książki nieco różni się od pozostałych kryminałów pana Nesbo. Brakuje w niej brutalności, realności i brzydoty zbrodni. Wszystko pokazane jest w bardzo delikatny, spokojny i ocenzurowany sposób. Akcja skupia się bardziej na miłości i zbrodni. Poświęceniu i ludzkich potrzebach oraz uczuciach. Właśnie to przeważa w całej fabule, a motyw zbrodni jest tylko taką przeplatanką, żeby nie było za słodko. Mimo to zbrodnia i śmierć w stylu Nesbo sprawiają, że nie można zapomnieć o tym, że to nie jest jakaś tam miłosna historyjka, a prawdziwy kryminał poprowadzony w mistrzowski sposób.

Po przeczytaniu tej książki byłam nią oczarowana. Nie potrafiłam przestać myśleć o zakończeniu. Miałam cichą nadzieję, że coś mi umknęło i przeczytałam go dwa razy, jednak niestety zostałam niemiłosiernie potraktowana przez autora, który zabawił się moim kosztem i kiedy już myślałam, że coś w tej książce potoczy się po mojej myśli Jo Nesbo pokazał mi, że się mylę.


Za książkę dziękujemy:

Współpraca

Wkrótce:
,,Dotyk Julii''
,,Sekret Julii''
,,Dar Julii''
,,Zbuntowana''
,,Zamek i Klucz''

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Chętnie bym przeczytała. Krótka i rzeczowa ta twoja recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się nie rozpisywać, a tylko przekazywać to, co konieczne, żeby zachęcić Was do przeczytania książek, które mnie zachwyciły :)

   Usuń
 2. Intryguje mnie twórczość Jo, choć niestety do tej pory nie miałam okazji by po nią sięgnąć. W przyszłości na pewno to zmienię :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie musisz spróbować jego twórczości :)

   Usuń
 3. Mam ,,Karaluchy" tego autora na koncie i pamiętam, że byłam zachwycona. Po kolejne też sięgnę :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie polecam tę książkę :)

   Usuń
 4. Kryminały bardzo lubię, a Jo Nesbo już od dłuższego czasu mnie ciekawi. Cztałam wiele pozytywnych recenzji książek tego pisarza, a Twoja tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że czas zapoznać się z jego twórczością.

  OdpowiedzUsuń