poniedziałek, 13 lipca 2015

Sekret Julii - Tahereh MafiPierwsza część porwała mnie w wir niesamowitych zdarzeń i zachwyciła pod każdym względem. Nie miałam żadnych obaw i wątpliwości, dlatego bez wahania sięgnęłam po kontynuację i wróciłam do świata Julii. Czy i tym razem byłam równie zachwycona?

Julia i Adam znajdują się w Punkcie Omega, gdzie mieszkają ludzie i dzieci oraz osoby z takimi umiejętnościami, co oni. Właśnie takich ''niezwykłych'' ludzi szkoli się w Punkcie Omega, aby potrafili wykorzystywać swoje moce w jak najlepszy sposób. Niestety sielankowe życie w bezpiecznym miejscu nie jest dane naszym bohaterom. Wokół Punktu znajdują się oddziały wojskowe, a wraz z nimi Warner. W dodatku Adam zaczyna zachowywać się coraz dziwniej, co niepokoi Julię. Okazuje się, że i on skrywa pewną tajemnicę, której ujawnienie nie zwiastuje niczego dobrego.

Fabuła tej części trylogii zdecydowanie przebija zwrotami akcji poprzednią część. Nie ma tyle myśli Julii oraz jej użalania się nad sobą. Autorka skupiła się na akcji i w sumie to dobrze. Nie jestem fanką rozwlekłych monologów i wiecznie użalających się głównych bohaterek.

Oprócz zmniejszenia ilości żalów i rozterek Julii, zwiększa się także ilość informacji o pozostałych bohaterach. Dowiadujemy się więcej szczegółów z życia Warnera, który jest chyba najbardziej intrygującym bohaterem.

Tahereh Mafi jest według mnie genialna, ponieważ stworzyła niesamowity styl pisania. Intrygujący, wciągający, niespotykany, niesamowity. Dzięki temu moim zdaniem jej książki są tak popularne i wyróżniają się z tłumu. Sam pomysł na fabułę oczywiście jest w jakiś sposób niezwykły, ale niezbyt oryginalny. To właśnie przekreślane zdania i myśli Julii sprawiają, że książki są po prostu bardziej rozchwytywane i intrygujące.

„Sekret Julii” to zdecydowanie dobra i na poziomie kontynuacja niezwykłej trylogii. Powinna spodobać się wszystkim fanom pierwszej części, dzięki niezwykle ciekawej fabule, od której nie da się oderwać.


Wkrótce:
,,Dar Julii''
,,Zbuntowana''
,,Zamek i Klucz''

,,Sprzedana''
,,Slammed''
,,Point of Retreat''
,,This Girl''

5 komentarzy:

 1. Książkę czytałam dawno, ale z tego co pamiętam, Julia w tej właśnie części stała się marudą wiecznie użalającą się nad sobą... Jak jestem fanką pierwszej części, tak z tą niezbyt się polubiłyśmy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, ale pierwsza część niespecjalnie przypadła mi do gustu, a sama główna bohaterka i wątek miłosny wręcz mnie od siebie odrzuciły :/ Raczej podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Druga część rzeczywiście obfituje w akcje i gorącą scenę z Warnerem, która bardzo mi się spodobała - chyba najpiękniejsza, jaką czytałam. Ja ogólnie jestem team Warner, więc wiesz... ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza część mnie rozczarowała więc obawiam się kolejnych.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja uwielbiam tę serię. O ile pierwszy tom nieszczególnie mnie porwał, o tyle drugi i trzeci są w mojej opinii świetne :)

  OdpowiedzUsuń