poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Wyzwolona - P.C. Cast + Kristin CASTWszystko kiedyś się kończy. Nawet niekończąca się seria ,,Dom Nocy'', którą zaczęłam czytać jako początkująca nastolatka zafascynowana wampirami, a skończyłam jako dorosła, dojrzalsza i przede wszystkim znudzona wampirami kobieta. Niemniej jednak chciałam wiedzieć jak zakończy się ta seria. Czy po tylu tomach zakończenie było godne i na poziomie?

Książka była promowana i nazywana hucznym zakończeniem całej serii. Miały być fajerwerki, wielka bitwa dobra ze złem, śmierć, miłość, przyjaźń. A co w rzeczywistości było?
Zoey i jej przyjaciele przez większość rozdziałów myśleli nad zniszczeniem zła, nie mieli żadnego pomysłu, nic właściwie takiego nie robili. Czasami ktoś ginął, ale nie był to nikt ważny, więc nie było żadnego wzburzenia, dreszczy i niedowierzania. Dopiero na samym końcu akcja pomknęła do przodu i wreszcie stoczyła się ''wielka'' bitwa z niesamowicie ''złą'' Neferet.

Fabuła nie robi na mnie wrażenia. Książka w ani jednym calu nie jest oryginalna, przemyślana, świetna. Nie wzbudza żadnych emocji. Wiadomo jak się zakończy. Wszystko jest bardzo przewidywalne i szczerze mówiąc nudne. To nie są już te same niezwykłe wampiry z tatuażami na całym ciele. Zostały po nich wyblakłe cienie, które próbują żyć ich życiem.

Zawiodłam się na tej książce. Oczekiwałam hucznego zakończenia tak długiej serii, a otrzymałam kolejną, słabą książkę. Moim zdaniem autorki wypaliły się już kilka tomów temu i teraz na siłę próbowały to przeciągnąć i zakończyć. A szkoda, bo jeśliby zakończyły tę serię jakiś czas temu, to zostałaby w naszych pamięciach jako naprawdę fajna seria o wampirach.


Wkrótce:
,,Dar Julii''
,,Zbuntowana''
,,Zamek i Klucz''
,,Sprzedana''
,,Slammed''
,,Point of Retreat''
,,This Girl''

1 komentarz:

  1. Ja się poddałam, jeśli chodzi o tę serię, po chyba trzecim tomie....

    OdpowiedzUsuń