Naznaczona - P.C. Cast & Kristin Cast

By 20:35http://www.empik.com/naznaczona-cast-p-c-cast-kristin,prod58864765,ksiazka-p

TYTUŁ: Naznaczona
AUTOR: P.C. Cast i Kristin Cast
WYDAWNICTW: Książnica

"(...) ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie ze sobą dobro."

,,Naznaczona" to książka, która została polecona mi i mojej siostrze przez koleżankę. Pierw przeczytała ją siostra, gdyż sama nie potrafiłam się do niej przekonać. Skusiłam się na nią, gdy miałam dość ich ciągłego zachwalania i braku możliwości wypowiedzenia się na jej temat.
P.C. Cast i Kristin Cast to bardzo ciekawe połączenie pisarskie. Matka i córka. Kto by pomyślał? Sama się nieco zdziwiłam, że matka z córką potrafią wspólnie napisać tak fajną książkę. Jak to w życiu bywa, matki przeważnie mają nieco inne poglądy i spojrzenie na świat niż córki. Mój duet z mamą pewnie okazałby się niezłą klapą :D Jednak obie panie stworzy dość ciekawy, ale i kontrowersyjny świat.


Matka z córką stworzyły coś na wzór Harrego Pottera, tyle, że nie szkołę dla czarodziejów, a dla wampirów, w której pojawia się młoda adeptka Zoey. Każdy adept, który zostanie naznaczony nie ma wyboru i jeśli chce przeżyć, musi udać się do Domu Nocy. Dla Zoey taki wyjazd wcale nie jest złym rozwiązaniem, gdyż tak jak wiele nastolatków, prowadzi monotonne życie, a w jej relacje z matką nie są za ciekawe. Szkoła Dom Nocy wniesie do jej życia coś nowego i zupełnie innego. Z zwykłej dziewczyny stanie się adeptem przechodzącym przemianę w dorosłego wampira! Oczywiście po drodze napotka wiele przeszkód związanych z jej wyjątkowością, która przysporzy jej chyba więcej kłopotów niż radości. Kto chce nabyć wrogów już na starcie nowego życia? Jednak mimo pewnych problemów Zoey ma kilka powodów do radości, a jednym z owych powodów jest najprzystojniejszy chłopak w szkole, Erik.

,,Naznaczona" to dość specyficzna szkoła. Zazwyczaj książki o wampirach opowiadają o życiu wampirów w normalnym, ludzkim świecie, gdzie nikt o nich nie wie i nie przysługują im żadne dodatkowe przywileje. Tutaj jest inaczej. Wampiry mają swoją szkołę, swoje święta i unikatowy wygląd. Takiego wampira nie spotkacie nigdzie ( ani w świecie realnym ani w prawdziwym życiu ;) ). Jednak nie tylko wygląd bohaterów i stworzenie nowego świata jest charakterystyczne dla obu autorek. Główną tą cechą jest ich styl pisania. Tekst jest dopasowany dla młodzieży, ale chyba troszkę przesadziły. Niektórym może to niszczyć całą opinię o książce, która jest lekka i przyjemna w czytaniu. Wywołuje w nas różne emocje ( może najczęściej negatywne, szczególnie gdy główna bohaterka popełnia wiele błędów ). Książka jest dość ciekawa i chętnie poszerzam kolekcję dzieł pań Cast na mojej półce o nowe tomy.

Styl autorek...Jest lekki i książkę można czytać bez przerwy, jednak ja nie przepadam za przepychem. Za dużo przekleństw i niestosownych fragmentów. W pewnych momentach zastanawiałam się czy wszyscy tak odbierają nastolatków jak owe autorki. Książka na pewno nie nadaje się dla rocznika poniżej 16 lat... Starsi mogą być dość oburzeni jej dialogami i scenkami ( szczególnie ci, którzy nie lubią gdy ktoś przeklina na "siłę" w co drugim słowie ).
Jednak polecam książkę, gdyż fajnie się ją czyta i jest idealna jako coś lekkiego do poczytania po ciężkim dniu :)

Dziękujemy za komentarze i odwiedziny ;*
Mam nadzieje, że Mikołaj przyniósł wam wór pełen książek :D
Wesołych Mikołajek ;*
I zapraszam was do akcji charytatywnej organizowanej przez tablica.pl Klikamy na kość, a gdy będzie już 100% sponsorzy wyślą pełen wór karmy dla schroniska. Zróbmy prezent zwierzakom na święta :)
Ja wybrałam Gapcię i liczę, że uda mi się nazbierać dla niej 100%. Mam nadzieję, że mi pomożecie ;)
http://tablica.pl/oferta/gapcio-ze-schroniska-w-slupsku-ID1PeW7.html

Kolejny konkurs przede mną na http://kkamilaa.blogspot.com/2012/12/konkurs-z-vipera-cosmetics.html :)

You Might Also Like

3 komentarze

  1. Nie, ta cała seria to dla mnie jakieś nieporozumienie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam wiele sprzecznych opinii, głównie negatywnych, ale chciałabym przeczytać i wyrobić sobie swoją opinię...

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdy czytałam pierwszy raz nawet mi się podobała, drugi tom mniej. Później nie miałam czasu czytać kolejnych, a po pewnym czasie stwierdziłam, że te książki jednak są bardzo kiepskie... i jakoś nie potrafię przemóc się, by czytać dalej.

    OdpowiedzUsuń