Pamiętniki Wampirów Księga 2 - L.J. Smith

By 19:37

Pamiętniki Wampirów. Mrok. Powrót o zmierzchu. Uwięzieni. Księga 2 - Lisa Jane Smith

źródło: wydawnictwo amber


OPIS:


Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną... Po tym, co razem przeżyli, nic już nie będzie takie samo...

Elena: po powrocie z zaświatów próbuje odnaleźć ukochanego, by już nigdy go nie opuścić.

Stefano: wszyscy myślą, że porzucił Elenę dla jej dobra, ale on został uwięziony przez Damona.

Damon: sprzymierzył się z potężną istotą, nie wie jednak, że w rzeczywistości powoli staje się jej sługą. By ocalić Stefano i wyrwać Demona spod władzy zła, Elena musi przywołać swe dawne moce. I zaufać sile miłości…
Damon:
sprzymierzył się z potężną istotą, nie wie jednak, że w rzeczywistości powoli staje się jej sługą.

By ocalić Stefano i wyrwać Damona spod władzy zła, ELena musi przywołać swe dawne moce. I zaufać sile miłości...
źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010


RECENZJA


Pamiętniki Wampirów sprawiają, że ludzie czytając je mają mieszane uczucia i zazwyczaj przerywają czytanie bestsellerowych książek w połowie, po czym wracają do nich po jakimś czasie lub w ogóle. Ktoś, kto przeczytał, chociażby jedną część wie, o czym mówię. Dla innych postaram się to wyjaśnić.

Otóż, większość czytelników sięgnęła po serię L. J. Smith tuż po tym jak zobaczyła serial. Sama także dopiero wtedy skusiłam się na książki. Czy to był dobry wybór? Serial całkowicie różni się od książek. W przeciwieństwie do nich pochłonął mnie i sprawił, że się w nim zakochałam. Nie potrafiłam doczekać się kolejnego odcinka, a później sezonu. Z książkami było inaczej. Przeczytałam jedną, później zrobiłam sobie przerwę, a następnie przeczytałam kolejną. Próbowałam bez przerw, ale szczerze mówiąc, jeśli ktoś nie zrobi sobie przerwy w czytaniu tych książek, to może zwariować. W tym chaotycznym świecie nie da się trwać za długo. Wyobraźnia L.J. Smith nie ma granic, co powoduje, że raczej nie chętnie sięgamy po jej książki.

Co jednak sprawia, że po nie sięgamy? To dziwne, ale chyba lubimy czasami pogubić się w tym zbytnio chaotycznym świecie. Raz na jakiś czas nam nie zaszkodzi, prawda? :) Lubimy wracać do Damona, Stefano, Bonnie, Meredith, Matta, a nawet czasami do Eleny. Lubimy tracić cierpliwość, gdy czytamy na jej temat. Ci, co sięgnęli po drugą część, na pewno się nie zawiodą, jeśli lubią wątek miłosny Eleny i Stefano. Do tego dochodzą nowi bohaterowie  i komplikacje. Na początku przedstawione są mijające dni znajomych zmarłej dziewczyny, walkę ze złymi mocami, próbę jej odzyskania, a później jej próby przystosowania się do świata i grawitacji, które (jak dla mnie) były strasznie irytujące. Może dlatego, że nie lubię Eleny. W książce nie zabraknie takich istot jak malaki, lisołaki, atakujące drzewa i Bóg wie, co jeszcze. Oczywiście bohaterowie muszą z nimi walczyć. O efektach jak i dokładnych szczegółach przeczytacie w książce. :)

Moim zdaniem L.J. Smith ma świetne pomysły, ale zbyt dużo próbuje z nich upchać w jednej książce, przez co staje się ona ciężka do udźwignięcia, a czytanie jej nie jest już takie szybkie i przyjemne. Powinna skupić się na jednej rzeczy i dodać kilka pobocznych wątków, zamiast próbować wykorzystać swoje wszystkie pomysły i pootwierać kilka drzwi naraz. Dla mnie jej książki nie są zachwycające. Nie podoba mi się zachowanie Eleny, a romans jej i Stefano jest trochę mdły. Wkurza mnie, gdy przez cały czas zastanawia się, kogo kocha, jest taka bezbronna, ale także odważna, silna, piękna, popularna i w ogóle najlepsza. Tyle szczęścia, że istnieje taka postać jak Damon, która podtrzymuję całą serię. Wprowadza on najciekawsze wątki i właściwie, to czytam te książki między innymi dla niego.
Książkę polecam tylko tym, którzy mają ogromną cierpliwość i chęć zmierzenia się ze światem L.J. Smith. Pozostałych zachęcam do obejrzenia serialu.

Ocena 2/6


***
Cześć, Dziewczyny!
Jeśli poszukujecie jakiejś książki, to serdecznie zachęcamy Was do zaglądnięcia na naszą stronę, którą będziemy często aktualizować i dodawać nowe książki: http://lubimyczytac.pl/profil/130764/justine/polka/955346/wymienie-sprzedam/miniatury
Nie zależy nam na sprzedaży, bardziej na wymianie na książki, które mamy w zakładkach ''chcę w prezencie'' lub ''chcę przeczytać'' na stronie lubimyczytac.pl :)
Książki, które dodajemy zazwyczaj nie są w ogóle przeczytane lub są przeczytane, ale nie przez nas. O ich konkretnym stanie, szczegółowych informacjach dotyczących wymiany itd. możecie się dowiedzieć pisząc do nas.


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Mówiłam to już nie raz, że 100 razy bardziej wolę serial od książki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznaję serial jest o wiele, wiele lepszy;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Serial średnio mi się podobał, a książek jeszcze nie czytałam. I chyba nie zamierzam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Do książek z tej serii jakoś nieszczególnie mnie ciągnie, ale serial z chęcią zaczęłabym oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Damon jest boski i w serii i serialu. Książki są bez szału - jak sama pisałaś, za dużo autorka by chciała wepchać między strony. Z lisołakami sama się pogubiłam.

  OdpowiedzUsuń