Pamiętniki Wampirów Księga 6 - L. J. Smith

By 16:42

Pamiętniki Wampirów: Pieśń Księżyca - Lisa Jane Smith
źródło: paranormalbooks.plOPIS
Dwa wampiry.

Dwaj nienawidzący się bracia.

I piękna dziewczyna, której obaj pragną…

Elena: po ucieczce z Mrocznego Wymiaru myśli już tylko o wyjeździe – do college’u, gdzie poznali się jej rodzice. Czuje, że to będzie najlepszy rok, dla niej i dla Stefano.

Damon: przeżył i stał się inny, bardziej łagodny, bardziej… ludzki? Czy pożegnał na zawsze mrok, który spowijał jego duszę?

Stefano: wierzy, że znów ma brata. Lecz czy powinien mu ufać?

Zostawili za sobą Fell′s Church, lecz nie swoją przeszłość. Bo nie mogą uciec przed przeznaczeniem. A Elena nie może dłużej zaprzeczać, że kocha obu braci – ponad życie…
źródło: paranormalbooks.plRECENZJAGdy w księgarniach pojawiła się szósta księga bez zastanowienia sięgnęłam po nią i zabrałam się za czytanie. Po przeczytaniu poprzedniej części nie liczyłam na zbyt wiele, więc niemałe było moje zaskoczenie, gdy przeczytałam tę część. Zawsze stawiam sobie te pytanie: Czy L. J. Smith jeszcze nas czymś zaskoczy?

Pamiętniki Wampirów już od dłuższego czasu pojawiają się na półkach w księgarniach i zawsze wnoszą coś nowego. Nie zawsze pomysł jest strzałem w dziesiątkę, ale czasami potrafi naprawdę mile zaskoczyć. Co wydarzyło się w tej części?

Elena wraz z przyjaciółmi jedzie do Dalcrest na studia. Niestety to nie jest najlepszy ich start. Nasz miłosny trójkąt przeżywa swój upadek, gdzie Elena stoi na krawędzi i nie wie, którego z braci woli bardziej, chociaż świadomie ciągle tkwi przy jednym. Bonnie odnajduje swoją drugą połowę, a Meredith zaprzyjaźnia się z dziewczyną, która także jest łowcą. Matt wstępuje do Stowarzyszenia Vitale i zakochuje się w uroczej Chloe. Dla Eleny to trudny okres, a gdy pojawiają się kolejne morderstwa na terenie kampusu wszystko zaczyna toczyć się inną drogą, a ona wraz z przyjaciółmi muszą odkryć tajemnicę.

Książkę możemy podzielić na dwa wątki: uczuciowi i związany z tajemnicą. W uczuciowym wiele się dzieje. Wszyscy bohaterowie przeżywają swoje miłosne wzloty i upadki. Trudno także opisać to, co kieruje Eleną w tej części. Kocha Stefano, jednakże ciągle całuje się z Damonem i uważa, że to jemu powinna dać szansę. Na pewno to nie jest idealny wątek dla tych, którzy są za biednym i cierpiącym Stefano, jednak mogę zapewnić, że na końcu jest na odwrót i tym biednym i cierpiącym staje się Damon. Z wszystkich uczuciowych wątków bohaterów ten był chyba najbardziej irytujący.
Wątek związany z tajemnicą był dość ciekawy. Praktycznie do końca nie było wiadomo, kto odpowiada za te liczne morderstwa. No i nie było tylu magicznych istot wmieszanych w fabułę, co sprawiało, że była lepsza. Koniec także był zaskakujący i przez to nie mogę się teraz doczekać na kolejną część, jeśli takowa ma zamiar się ukazać.

Moim zdaniem ta część była najlepsza. Jedynym minusem były uczucia i myśli Eleny, ale poza tym wszystko zasługiwało na plus. Tym razem nie zawiodłam się na autorce, czym niesamowicie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się miliona wymyślnych istot, skrzydeł, Mrocznego Wymiaru, a dostałam kampus, książki i tajemnicę. Polecam tę część przede wszystkim fanom całej serii, ponieważ oni już wiedzą, co się działo w poprzednich częściach i będą w stanie się połapać w akcji, ale wydaje mi się, że inni zainteresowani też powinni dać sobie radę.

5/6


***

Święta, święta i po świętach. Mam nadzieję, że spędziliście je w miłej rodzinnej atmosferze i dobrze się bawiliście. Nie przejmujcie się kaloriami, w końcu wkrótce sylwester i zabawa! 
Życzę wam Szczęśliwego Nowego Roku!

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Ja już dawno zawiesiłam czytanie tej serii i nie wiem, czy kiedykolwiek do niej powrócę. Pamiętam, że zaczęłam czytać pierwszy tom zaraz jak wszedł do księgarni, a potem czytałam i coraz bardziej był to dla mnie niski poziom. PW podobają mi się chyba tylko w wersji serialowej, a papierowa, cóż... Nie grzeszy genialnością języka, oczywiście według mnie ;)
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 2. pozycja przede mną, właśnie skończyłam 4 tom :) dobrze że oceniasz ją na plus, szybciej się skusze na kontynuowanie czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty już po szóstej księdze, a ja już od kilku recenzji piszę, że zbieram się do pierwszej. nie wiem, czy mi się to uda :c

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam wielki sentyment do tej serii, ale przede mną jeszcze księga szósta. Pozdrawiam i zapraszam też do siebie :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak na złość, dziś blog wygląda pięknie, nie zepsuł się ;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu i dodanie do obserwowanych. Wykonam to samo jak najprędzej jak tylko mój internet zacznie ze mną współpracować :)
  Mam pięć książek z tej serii na półce jeszcze nie ruszonych. Miałam to zmienić w wakacje tego roku, ale ups! Nie udało się ;)
  Świetna recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oglądałam serial na podstawie tej książki i mi się bardzo spodobał. Jednak nie czytałam ani jednej pozycji :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)
  booksloovers13xd.blogspot.com - o książkach
  moviesloovers.blogspot.com - o filmach

  OdpowiedzUsuń