Wybrana - P.C. Cast + Kristin Cast

By 19:10

Wybrana - Kristin Cast
źródło: wydawnictwo książnica

Opis


Do Domu Nocy zakradły się ciemne moce i żądza krwi, a szkolne przygody dorastającej wampirki Zoey Redbird stają się coraz bardziej tajemnicze. Ci, którzy wydawali się przyjaciółmi, okazują się wrogami, a zaprzysięgli wrogowie... stają się przyjaciółmi. Odwaga Zoey zostaje wystawiona na większą próbę niż kiedykolwiek przedtem. Przed nią nie lada wyzwanie. Wie, że tylko ona z pomocą przyjaciół może uratować Stevie Rea, która przeistoczyła się w nieumarłą. Wszystko co odkryje, musi być zachowane w tajemnicy przed resztą mieszkańców Domu Nocy, w którym zaufanie stało się towarem deficytowym.
źródło: wydawnictwo książnica

Recenzja,,Dom Nocy'' to seria głównie przeznaczona dla nastolatków  Młodzieżowy język i przede wszystkim tematyka wampirza powodują, że nie jedna osoba po nią sięga. Zachęcona poprzednimi częściami sięgnęłam i po ,,Wybraną.'' Czy i tym razem się nie zawiodłam?

W tej części Zoey Redbird będzie musiała zmierzyć się z niemiłymi wyzwaniami. Do tego okazuje się, że Stevie Rae jednak żyje, ale ulega przemianie. Nowi adepci żyją w ukryciu w niewiedzy przed Domem Nocy. Zoey nikomu o nich nie wspomina, ponieważ nie wie, komu może zaufać. Oprócz wszystkich niefortunnych zmian w jej życiu i jej życie uczuciowe stanie pod pytajnikiem. Ludzie zaczynają wyrażać swoją opinię i przenosić swoje decyzje do życia, co może zaowocować konsekwencjami.

Każdy musi się ze mną zgodzić w tym, że Zoey Redbird nie jest łatwą do przyzwyczajenia się główną bohaterką. Nie raz wkurza, tak samo styl, w jakim pisana jest książka, jednakże z czasem, gdy wkręcamy się w fabułę staje się to mniej istotne.
Skupiając się na treści książki muszę stwierdzić, że wcale nie było lania wody przez rozdziały. Pojawiały się nowe problemy, z którymi bohaterka musiała się zmierzyć. Niestety wokół Zoey wiele się dzieje i nie wie już, komu może zaufać i zwierzyć się z tego wszystkiego. W tej części nie zabraknie dynamiki, miłosnych rozterek i wielu innych spraw niekoniecznie dotyczących wampirów, ale także zwykłych nastolatek. Przy tym pełnym pakiecie nikt nie powinien się nudzić.

Polecam „Wybraną” wszystkim miłośnikom cyklu ,,Domu Nocy''. Cały cykl proponuję także miłośnikom wampirów i czytelnikom nie wymagającym zbyt wiele od autorki, potrzebującym lekkiej książki na kilka chwil.


5/6


***

Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście w sylwestrową noc. Wiem, że każdy z was zrobił sobie podsumowanie roku 2012. Sama takie zrobiłam, ale za każdym razem, gdy miałam gotowe mój komputer musiał się włączać na nowo. Dodam więc tylko spis tytułów, jakie przeczytałam w tym roku:

1. Szeptem
2. Crescendo
3. Cisza
4. Pamiętniki Wampirów Księga 4
5. Pamiętniki Wampirów Księga 5
6. Pamiętniki Wampirów Księga 6
7. Kamienie na szaniec
8. Kamizelka
9. Skrzydła Laurel
10. Udręka
11. Pocałunek anioła
12. W cieniu klątwy
13. Osaczona
14. Spalona
15. Blask nocy
16. Cień nocy
17. Królestwo czarnego łabędzia
18. Mroczny płomień
19. Drżenie
20. Niepokój
21. Ukojenie
22. Cienie
23. Wilkołaki nie płaczą
24. Niebo jest wszędzie
25. Dwanaście prac Herkulesa
26. Księżniczka wampirów
27. Krwawy księżyc
28. Krwawiące serce
29. Krwawe proroctwo
30. Kuszona
31. Pojedynki wampirów

Życzę Wam spełnienia marzeń i przeczytania jeszcze większej ilości książek w tym roku. :)

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Przeczytałam "Wybraną" i jak najbardziej zgadzam się z Twoją oceną :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. pierwszy tom, który uważam za niewart czytania, zraził mnie do Domu Nocy; kolejnych tomów nie zamierzam czytać..

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście przeczytałam po polsku tylko pierwszy tom, teraz jestem w trakcie czytania "Betrayed" po angielsku, coby język poćwiczyć. Po polską wersję nie mam zamiaru sięgać, bo tego typu książki idealnie nadają się, by podszkolić angielski. Są proste do czytania. Na razie jednak coś z drugą częścią utknęłam, nie wiem, czy wezmę się za kolejną :c
  Pozdrawiam,
  Mai

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś czytałam tę serię , ale niestety nie udało mi się jej dokończyć, kolejne tomy czekają na półce, wiec pewnie kiedyś do nich zajrzę

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam ju,z wszystkie tomy i mimo, że mnie nie zachwycają jakoś szczególnie, to sięgnę i po kolejne części :) wciągająca seria nawet ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. jesteś mianowana do libstera szczegóły: http://szmella.blogspot.com/
  ps zmien kolor bo nic nie widać

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedy seria mi się podobała, ale z biegiem czasu zmieniłam zdanie. Zaczęli irytować mnie bohaterowie oraz przerażała mnie ilość tomów, które autorka miała (ma?) wydać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja przerwałam na 6 części, nawet sięgnęłam do 7, ale nie mogłam skończyć, może kiedyś.
  Bloga dodaję do obserwowanych, pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń