Hades - Alexandra Adoretto

By 18:11http://www.empik.com/hades-adornetto-alexandra,p1046102864,ksiazka-p

TYTUŁ: Hades
AUTOR: Adoretto Alexandra
WYDAWNICTWO: Bukowy Las

,,Hades” jest drugą książkę tejże autorki i nawet równie dobry jak ,,Blask”. Młoda autorka, która zadebiutowała w wieku czternastu lat i tym razem nie zawiodła. Powieść opowiadająca o aniołach, wierze, miłości i pasji, tym razem nie będzie już taka łagodna i sielankowa  Tym razem to nie dobro będzie dominować nad książką, a zło. Co wydarzy się tym razem?
W ,,Blasku” dowiadujemy się, że Bathany Church jest aniołem zesłanym na ziemie przez samego Boga, by razem z siostrą i bratem przegnali zło. Nikt nie spodziewał się miłości, która później nastąpiła między dziewczyną a ziemskim chłopakiem Xavierem Woods’em. Ich miłość jest naprawdę silna, ale czy przetrwa to, co szykuje na nich los?
  Jake Thorn, upadły anioł, a obecnie jeden z najpotężniejszych demonów Hadesu zamierza spełnić swój cel i zadanie, które nie wyszło w ,,Blasku”. Podstępem porwie Beth do swojego królestwa. W Piekle nie jest łatwo. Ludzie nie są tam lojalni wobec siebie, często kłamią i znają same negatywne odczucia. Bethany jako anioł nie czuje się tam najlepiej, ale Jake nie ma zamiaru jej wypuścić. Wręcz przeciwnie. Chce ją zachować, mimo sprzeciwu całego Piekła. Szantażuje Beth i zmusza do zrobienia czegoś, co ma odbić się na jej duszy do końca jej dni.
  Czy Bethany poradzi sobie z trudnościami jakie zostaną wysłane do niej w Piekle? Jak zakończy się obsesja na punkcie niej samej przez Jaka? Czy Bethany kiedykolwiek ujrzy światło dzienne? I jak wszystkie te wydarzenia wpłyną na jej związek z Xavierem?
Adoretto przenosi nas z nieba i świata codziennego, prosto do piekła i paskudnego życia tam.

  Druga część ,,Blasku" nie zawiodła mnie, a często zdarza się tak, że pierwsze części są najlepsze, a później każda kolejna część jest jakby gorsza, a może i nawet daje nam wrażenie ,,wymuszonego napisania".  Młoda autorka i tym razem dała radę i napisała książkę, która sprawia, że ta trylogia zapewne będzie jedną z moich ulubionych, a każda z tych książek zostanie w mojej pamięci na długi czas...

 Książkę szczerze POLECAM miłośnikom aniołów, czy rzeczy nadprzyrodzonych, a nawet tym, którzy jeszcze nie zetknęli się z taką tematyką.
Naprawdę warto.

~.~
  Wczoraj odbyła się premiera ostatniej części trylogii ,,Niebo". Już nie mogę się doczekać kiedy wpadnie w moje ręce! :D  Mam dla Was trailer ,,Hades" i trailer ,,Niebo".

You Might Also Like

14 komentarze

 1. Bardzo pozytywnie opisujesz tą serię, możliwe, że gdy znajdę w bibliotece przeczytam ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, zapowiada się świetnie, już jakiś czas mam na oku pierwszą część tej serii, niestety obecnie moje oszczędności świecą pustkami... Teraz tylko czekać do wielkanocy, może coś mi wpadnie ^^

  Serdecznie pozdrawiam!
  Sunrise

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam pierwszej części, ale myślę, że niebawem to nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszą część bardzo chcę przeczytać, niestety jeszcze na mnie trochę poczeka. Ale kiedy tylko się z nią zapoznam od razu wezmę się za drugą część :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Blask za mną, ta część przede mną niestety, a już jest zapowiedz Nieba, nie wiem kiedy ja nadrobię wszystkie te cykle, serie i trylogie :(

  OdpowiedzUsuń
 6. "Hades" jest o wiele lepszy niż pierwsza część, na szczęście wątek miłości nie był już w centrum.
  pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam ogromną chęć na całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubie nadprzyrodzone zdolności itp, wiec chetnie poczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza część jakoś nieszczególnie mnie porwała, więc tę raczej sobie odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pierwszą część mam w planach, ale na pewno nie tych bliskich ;<

  OdpowiedzUsuń
 11. Nominowałam Was do Liebster Award. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. A może i powinnam przeczytać teraz coś o aniołach? Kto wie, muszę jakoś trafić na tę serię w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 13. Od razu widać, że to druga część "Blasku" - okładka w podobnej stylizacji ;) niestety pierwsza część ciągle przede mną, nie mówiąc już o drugiej ;x

  OdpowiedzUsuń