Książka na jedno popołudnie [AKTUALIZACJA 06.10.14]

By 14:00

Dzisiaj chciałabym spróbować zrobić coś innego. Ostatnio na lubimy czytać przejrzałam przegląd książek liczących około 200 stron i pomyślałam, że to dość ciekawy pomysł i może wypróbuję go na moim blogu. Z chęcią poczytałabym coś krótkiego i zarazem interesującego. Lubię książki, które czyta się bardzo szybko i nie trzeba angażować się w opasłe tomy. Z tego powodu chciałabym zrobić spis lekkich książek, idealnych na leniwe popołudnia, przerwę w pracy, do popołudniowej kawy lub kiedy pogoda zmusza nas do zostania w domu.
Na LC możemy przeczytać wiele tytułów znanych autorów takich jak F.S. Fitzgerald, Nabakov, Calvino czy Dostojewski. Ja chciałabym z waszą pomocą stworzyć naszą listę młodzieżowych książek. Dlatego proszę Was o udzielanie się w komentarzach i podawanie swoich tytułów.

Cała seria ,,Pocałunek Anioła'' Mary-Claire Helldorfer
Książki opowiadają o dziewczynie, która zakochana jest w aniele i o jej walce ze złem. Ich recenzje możecie przeczytać na moim blogu. Każda z książek nie przekracza 300 stron i jest w wydaniu a5.

Trylogia ,,Trylle''  Amandy Hocking (Zamieniona, Rozdarta, Przywrócona)
Seria o dziewczynie, która dowiaduje się, że nie jest człowiekiem. Co więcej, jest księżniczką innej rasy i została zamieniona w dniu urodzin. Książki są cieniutkie i bardzo wciągające.

,,Ukryte'' Kimberly Derting
Lekko kryminalna opowieść o dziewczynie z niezwykłym darem do... odnajdywania martwych. Teraz jej dar może okazać się bardzo przydatny, ponieważ w mieście zaczyna grasować morderca. Lekka i przyjemna, a do tego z przeuroczym wątkiem romantycznym.


Książę Mgły, Pałac Północy i Światła Września Carlosa Ruiza Zafona
Fantastyczne, mroczne i wciągające opowieści, w których magia przeplata się z rzeczywistością, tworząc barwne mozaiki. Naprawdę warto przeczytać, bo książki czyta się dosłownie chwilę.

Nowelki Sarah J. Mass o Zabójczyni (?)CZEKAM NA WASZE PROPOZYCJE. :)
PS. BĘDĘ AKTUALIZOWAĆ JĄ SYSTEMATYCZNIE.
You Might Also Like

4 komentarze

 1. Świetny pomysł :-)
  Coś lekkiego i cienkiego mówisz? Zaraz coś znajdziemy:

  - Trylogia "Trylle" Amandy Hocking (Zamieniona, Rozdarta, Przywrócona) Bardzo sympatyczna seria o dziewczynie która dowiaduje się że nie jest człowiekiem, co więcej jest księżniczką innej rasy i została zamieniona w dniu urodzin! Książki są cieniutkie i bardzo wciągające.

  - "Ukryte"- Kimberly Derting- Lekko kryminalna opowieść o dziewczynie z niezwykłym darem do... odnajdywania martwych. Teraz jej dar może okazać się bardzo przydatny ponieważ w mieście zaczyna grasować morderca. Lekka i przyjemna, a do tego z przeuroczym wątkiem romantycznym.

  - Książę mgły, Pałac północy i Światła września- Carlos Ruiz Zafon- fantastyczne, mroczne i wciągające opowieści w których magia przeplata się z rzeczywistością tworząc barwne mozaiki. Naprawdę warto przeczytać bo książki czyta się dosłownie chwilę.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za propozycje. Dodałam już je do listy :)

   Usuń
 2. Nowelki Sarah J. Mass o zabójczyni :) chop siup, jeden wieczór i jest po wszystkim :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nic nie napisałaś więcej, ale dzięki za chęci! :)

   Usuń