Uprowadzona - Aprilynne Pike

By 08:00

 


W tym tygodniu zabrałam się za czytanie ,,Uprowadzonej ", czyli  drugiej części serii ,,Ocalona" Aprilynne Pike. Chcąc zacząć recenzje drugiej części chcę Wam przybliżyć moje zdanie o poprzedniej. Mianowicie w pierwszej części miałam trochę do zarzucenia, zaczynając od typowego trójkąta miłosnego i kończąc na przewidywalnym zakończeniu. Przeczytałam  tę książkę mniej więcej pół roku temu i szczerze mówiąc mało, co z niej pamiętam ,więc gdy zaczęłam czytać drugą część, nie potrafiłam się odnaleźć, ale po czasie wspomnienia zaczęły powracać i opowieść nabierała sensu.

Quinn (teraz Logan) i Tavia wypełnili swoje przeznaczenie i odnaleźli się po wielu latach rozłąki. Ich moce rosną na sile, a w szczególności umiejętności  dziewczyny. Między nimi układa się coraz to lepiej, niestety do czasu, ponieważ w bazie  curatoriatu pojawia się Benson, a wraz  z nim wątpliwości, które prześladują dziewczynę prawie do samego końca. Tavia będzie musiała dokonać wyboru nie tylko między chłopakami, ale także tym, kto jest warty zaufania, a na kogo trzeba uważać, by plan ocalenia ludzkości i świata nie legł w gruzach.

Z zaskoczeniem muszę przyznać, że ,,Uprowadzona" zaczęła mi się nawet  podobać, pomijając  miłosny trójkąt, za którym ja osobiście nie przepadam. Sekrety i wspomnienia Tavii budują tajemniczą atmosferę, dzięki której chce się w to zagłębić. Na moją ocenę wpłynęła także ciekawa akcja. Książka pełna jest intrygujących zdarzeń. Najbardziej podobały mi się momenty grozy, które sprawiały, że książkę jeszcze lepiej i szybciej się czytało. Całość spodobała mi się, czego nie spodziewałam się po przeczytaniu pierwszej części. Ta książka jest warta przeczytania i znacznie przebiła poprzednią część. Serdecznie polecam.
- Julia

Za książkę dziękujemy:

Współpraca

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Czytałam i miło wspominam tom 2 ale jedynka była ciekawsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy tom i nawet mi się podobał, więc pewnie kiedyś zabiorę się również za kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszy tom i bardzo mi się podobał, ale z drugim na razie się wstrzymam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że nie na zawsze :D

   Usuń