Spalona - P.C. Cast & Kristin Cast

By 12:43


http://www.empik.com/spalona-cast-p-c-cast-kristin,p1044928338,ksiazka-p

Autor: P.C & Kristin Cast
Tytuł: Spalona
Oryginalny tytuł: Burned
Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2011-10-19
Ilość stron: 382
Ocena: 7/10

  Kristin Cast urodziła się 4 listopada 1986 roku i jest amerykanską pisarką znaną z cyklu ,,Dom Nocy", który napisała wraz ze swoją matką P.C. Cast. Jest ona studentką na uniwersytecie w Tulsie. Zdobyła wiele nagród za swoje wiersze i osiągniecia dziennikarskie.
  Phyllis Christine Cast ( P.C. Cast ) urodziła się w 1960 roku i jest amerykańską pisarką fantasty i romansów, znana z wielu książek, ale przede wszystkim z cyklu napisanego wraz z córką pt. ,,Dom Nocy", oraz z opowieści z tego cyklu. Niektórzy mogą znać ją z cyklu ,,Partholon", którego pierwszą częścią jest: ,,Wybranka bogów", oraz z cyklu ,,Wezwanie bogini", którego pierwszą częścią jest: ,,Bogini Oceanu".

  Niektórzy nie przebrnęli jeszcze przez pierwszą część tego cyku, więc co tu dopiero mówić o części siódmej, ale liczę na to, że znajdzie się ktoś, kto wybaczy autorkom ich wszystkie błędy i dotrze do tego siódmego tomu razem ze mną. ,,Dom Nocy" ma wiele błędów i słabsze momenty, ale są też dobre dla niego chwile i dla tych chwil powinniśmy zostać z Zoey i jej przyjaciółmi, by po dwunastu książkach w końcu dowiedzieć się, jak zakończy się trudne życie tej nastolatki. Rozumiem, że niektórzy mają trudne życie właśnie podczas czytania tej serii, ale może to dobry moment, by zrobić sobie postanowienie i powiedzieć: ,,Będę silna i dokończę tę serię"? A nóż jeszcze jakaś książka przewróci nasze życie do góry nogami i zamiast mówić tej serii ,,Nie", powiemy ,,Tak". Moje zdanie ciągle się zmienia i raz jestem za tą serią, a raz przeciw niej, ale mam nadzieje, że ostatecznie powiem ,,Tak".

  Sześć książek z tego cyklu już za mną i przyszedł czas na część siódmą. Ostatnio zauważyłam, że czym dłużej zwlekam z sięgnięciem po tę serie, tym bardziej mi się nie chce tego robić. Chociaż czasem też tak bywa, że wolę zrobić sobie od tej serii dość długą przerwę, by przeczytać coś innego i  uzbierać więcej pozytywnego nastawienia do niej. Dla mnie jedne książki z tej serii są ciekawe, wciągające i ogólnie na "plus", ale są też książki, które są nudne, denerwujące i zdecydowanie na "minus". Może to przez wenę autorek, które nie potrzebnie rozciągnęły tę serię aż na dwanaście tomów? Dla mnie to przesada i uważam, że o wiele więcej osób sięgnęłoby po te książki, gdyby seria składała się tylko z czterech tomów.

  Tej książki nie możemy chwycić i przeczytać bez przeczytania poprzedniczek, bo cała ta treść może być dla nas niejasna. Nad Domem Nocy jak zwykle wiszą złowróżbne chmury. Zoey znalazła się w dość nieciekawej sytuacji. Widzi jak wszystko w co wierzyła rozpada się tak samo jak rozpadła się ona, dlatego woli pozostać w Zaświatach. Zoey tęskni za przyjaciółmi i martwi się, czy kiedykolwiek będzie mogła do nich wrócić, jednak jest jedna osoba, która może znów sprowadzić ją na ziemię i będzie miała na to tylko siedem dni. Tą osobą jest Stark. Jest jeszcze jedna osoba, która skrywa tajemnice, która może stać się kluczem do sprowadzenia Zoey. Jest to Stevie Rae.
  Czy Zoey wróci do świata żywych?

  Mimo iż książka znów opowiada o wampirach, które już powoli wszystkim bokami wychodzą, to autorki przedstawiły cały wampirzy świat w zupełnie inny sposób, niż zrobiono to dotychczas. Panie Cast przedstawiają nam swój świat z różnych perspektyw...Dzięki temu zabiegowi możemy poznać każdego bohatera z osobna; poznać o czym myśli i jaki jest nie przez pryzmat Zoey, ale przez niego samego.
 Jak zwykle coś tam ponarzekałam na autorki i na głupią Zoey, ale koniec końców i tak sięgnę po kolejną część z ciekawości, no i przez moje lekkie związanie z tą serią.
  Polecam ją wszystkim miłośnikom Domu Nocy, oraz tym, którzy tak jak ja uważają ją za przeciętną, ale nie aż taką złą, by nie sięgnąć z ciekawości po kolejne tomy. Jeśli potraficie znieść pierwsze części to i po tą śmiało możecie sięgnąć :)

Naznaczona | Zdradzona | Wybrana | Nieposkromiona | Osaczona | Kuszona | Spalona | Przebudzona | Przeznaczona | Ukryta | Ujawniona (? ) | Wykupiona/ Umorzona (?)


~.~

  Ale z nas gapy. Wszystkie części zrecenzowałyśmy tylko ,,Spalona" zostawiłyśmy... No i pojawiła się luka, którą trzeba zapełnić.
  Przeczytaliście tą część? Jak wam mijają wakacje? :)

You Might Also Like

28 komentarze

 1. Już dawno dałam sobie spokój z tą serią. ;)
  Mi wakacje mijają w zasadzie spokojnie, trochę wyjazdów, leniuchowania i dużo czytania.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u mnie dość kiepsko z czytaniem :(

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Przeczytałam na razie 3 tomy. Średnia jak dla mnie średnia, ale kolejne tomy czekają na swoją kolej na mojej półce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może któryś z kolejnych tomów ci się spodoba? :)

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Przeczytałam 6 części i szczerze to nie mam zamiaru iść dalej, chyba mam już tego dość, podziwiam za wytrwałość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha dziękuje :P Tutaj ciekawość zwycięża :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Przeczytałam wszystkie części, które do tej pory się u nas pojawiły. Lubię tę serię, mimo wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w połowie czytania "Osaczonej". :) Sądzę ze nie porywa, jednak jest dość dobra, da się czytać a czasem i może bardziej zainteresuje :) To co jak na razie zauważyłam to to że za szybko i nagle pojawia się wątek miłosny i to mnie wkurza. :\ Mimo to mam w planach dokończenie tej serii, nie dałabym sobie spokojnie żyć gdybym porzuciła tę serie będąc prawie w połowie. :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki z tej serii mają swoje lepsze i gorsze chwile. Sama nie zauważyłam nagłego pojawienia się wątku miłosnego, ale spróbuje zwrócić na to w przyszłości uwagę :) Ja również nie mogłabym jej porzucić! :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Nie podobała mi się ta seria, ale ja czytałam chyba to gorsze tłumaczenie (bo w Polsce są dwa, na to lepsze jeszcze nie miałam okazji trafić xd).

  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak? Nawet nie miałam pojęcia, że są dwa tłumaczenia tej książki...

   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Ja to chyba nigdy nie przekonam sie do tej pary autorek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam jak na razie pięć tomów więc ta jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na twoją opinię :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Akurat kiedy chciałam wypożyczyć to tego tomu nie było, więc sięgnęłam po dwa następne. Potem miałam poczytać ten, ale jakoś zrezygnowałam i chyba nic mnie nie ominęło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jak kto na to patrzy :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 10. Właśnie na tej części przerwałam, może kiedyś wrócę. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać, jeśli wrócisz po kolejne :)

   Usuń
 11. Czytałam tylko ,,Naznaczoną" kilka lat temu,ale nie za bardzo mim się spodobała, więc nie sięgam po więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja doszłam do Nieposkromionej, ale mam w planach całą serię ; D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać jak ci się one spodobają ;)

   Usuń
 13. Jak na razie mam 6 tomów za sobą. Nie wiem po co to w ogóle jeszcze kupuję, skoro to taki za przeproszeniem szlam. Mimo, że Zoey to idiotka, a bliźniaczki wkurzają swoim zespołowym brakiem inteligencji to jakoś ciekawi mnie co będzie dalej. Bo trzeba przyznać paniom Cast, że fabułę to one skręcić potrafią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą w większości. Mimo denerwującej Zoey, ciekawość zawsze wygrywa :D

   Usuń
 14. No ja właśnie należę do osób, które postanowiły poznać całą serię i póki co jestem po dziesiątym tomie (uff!). Jestem z siebie dumna, zwłaszcza, że z każdym następnym tomem coraz trudniej sięga mi się po następną część... Ale jak już zacznę to oderwać się nie mogę :D

  OdpowiedzUsuń